PRZEGLĄD OKRESOWY SPRZĘTU

Kupiliście sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości firmy Protekt w Łodzi? Minął 1 rok od daty wydania do użytkowania?

Należy dokonać przeglądu okresowego sprzętu u producenta lub u upoważnionego serwisanta.

Zapraszam do Bhp Quattro - posiadam aktualne uprawnienia do przeprowadzania okresowego przeglądu sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości firmy PROTEKT.

Zaświadczenie nr 7440/19

Upoważniony Serwisant może wykonywać przegląd okresowy przez 5 kolejnych lat od daty wydania do użytkowania (nie od daty zakupu).

Nie wykonuję przeglądów fabrycznych.

Po pięcioletnim okresie użytkowania, należy niektóre elementy sprzętu poddać przeglądowi fabrycznemu (przez producenta lub osobę upoważnioną przez producenta) w celu wydłużenia okresu użytkowania, jednakże: 

  • szelki bezpieczeństwa i pasy biodrowe, sugerujemy użytkować nie dłużej jak 10 lat od daty produkcji, ze względu na „starzenie materiału”
  • urządzenia samozaciskowe (np. AC010, AC060) i ewakuacyjne (np. MK-II, AR 010) oraz do pracy w podparciu (np. PROT) należy po pięcioletnim okresie użytkowania poddać przeglądowi fabrycznemu i regeneracji (wymianie przez producenta elementów włókienniczych: lin, amortyzatorów, zaczepów taśmowych osłon liny)

pozostałe elementy sprzętu, typu amortyzatory bezpieczeństwa, linki, zaczepy taśmowe (elementy zawierające taśmy i liny poliamidowe), należy po pięcioletnim okresie użytkowania, poddać kasacji i wymienić na nowe urządzenia

Każdy sprzęt przeznaczony do przeglądu okresowego powinien być dostarczony z  wypełnioną KARTĄ UŻYTKOWANIA. - plik do pobrania.

Poniżej pozostałe informacje do pobrania:

cennik okresowego przeglądu sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości

co kontroluje upoważniony serwisant

 Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl